Vyjadřujeme se k referendu

Antidivadlo pro referendum

31. července 2014

V úterý 5. 8. od 17 hodin se v ulici Bedřicha Smetany „U Branky“ bude konat hudební akce "Antidivadlo na podporu referenda o hazardu". Podpořit sběr podpisů pro referendum se rozhodla hudební sekce Antidivadla – Antidivadlo naruby – ve složení David Brabec a Zdeněk Němeček.

Více na http://www.top09.cz/regiony/plzensky-kraj/tiskove-zpravy/antidivadlo-pro-referendum-16184.html

Osobnosti k regulaci hracích automatů

21. května 2014

K tématu regulace či přímo úplného zákazu hracích automatů se v thinktanku ihned.cz vyjádřily známe osobnosti.

Více na http://dialog.ihned.cz/think-tank/c1-62111490-jste-pro-ci-proti-zakazu-hracich-automatu

 

Referendum startuje

12. května 2014

Dnešním dnem začíná TOP 09 sbírat podpisy pod petici pro vyhlášení referenda o regulaci hazardu v Plzni. Zmocněnkyní přípravného výboru je Ilona Jehličková. ,,Referendum je v tuto chvíli jediný reálný nástroj, jak přimět zastupitelstvo města Plzně, aby se k problému postavilo čelem a situace se začala řešit,“ říká Ondřej Ženíšek, předseda TOP 09 v Plzni.

Nyní běžíme závod o skutečnou regulaci hazardu v Plzni. Po čtyřech letech, kdy jsme o toto usilovali, totiž hrozí, že hazard bude regulován pouze na oko, případně budou stávající koalicí vyhlášena bezzubá referenda a díky jejich neplatnosti či vágní formulaci bude rekordní počet hracích „beden“ v Plzni naopak na dlouho zakonzervován, dodává Ondřej Ženíšek.

Námi navrhované referendum by se mělo konat ve stejném termínu, jako bude termín konání komunálních voleb. Důvod je jediný – maximální účast a tedy zajištění platnosti referenda. Námi navrhované referendum obsahuje pouze dvě otázky. První se týká heren a jejich eventuálního zákazu. Ve druhé se ptáme na totéž, co se týče kasin. Občan se pak může rozhodnout, zda chce zakázat ve městě hazard kompletně, nebo pouze herny. Dvě otázky dávají smysl pro různou rizikovost obou typů podniků.

Občané budou moci připojit svůj podpis na podpisový arch u stánku „U Branky“ v ulici Bedřicha Smetany. Zároveň budeme pracovat střídavě i v ostatních městských obvodech. Podpisové archy budou trvale umístěné i v kavárně Inkognito (Husova 24), v Café Restaurant Kačaba (Prokopova 17), v Café Salé (Solní 9), restauracích The PUB I a The PUB II (v Prešovské a Pražské ulici) a samozřejmě i v kanceláři TOP 09 na Anglickém nábřeží. Najdete nás i na http://www.referendumohazardu.cz/

 

Uvítáme i dobrovolníky pro sběr podpisů pro podporu vyhlášení referenda o hazardu v Plzni.